Nude makijaż jest niepodważalnym przebojem ostatnich miesięcy. Naturalna cera, łagodnie podkreślone rysy i spojrzenie pełne świeżości – nie zauważysz tu makijażu, a wyłącznie piękno, które on pokazuje!

Jego podstawowym składnikiem jest odpowiednie dostosowanie podkładu, dokładne rozprowadzenie go, lekkie wykonturowanie oraz rozświetlenie twarzy. Jest to szczególnie istotne w przypadku poszarzałej, zmęczonej buzi.

Także przy make-upie nude dobrze zastosować róż . Podkreśli on rysy naszej twarzy i doda jej charakteru.

Faza trzecia: popraw linię brwi za pomocą matowego cienia w kolorze ciemnego brązu. By wykonać to zadanie, potrzebny będzie wąski pędzelek.

Dopasowując cienie do powiek, dobrze sięgać po te, które mają matowe barwy, podobne do odcieni skóry, czyli odcieniach brązu. Ponadto, dobrze używać kosmetyków matowych.

Zbyt ciemny…

Podkład jest niezwykle ważnym kosmetykiem dla kobiet. Dobrze dobrany wyrównuje koloryt cery, maskuje wszelkie niedoskonałości i powoduje, że twarz jest miękka i promienna. Poniżej kilka rad, jak prawidłowo dostosować podkład do cery.

Pierwszym kryterium jest rodzaj naszej skóry. Jeśli Wasza cera jest tłusta lub mieszana, dobrze sięgnąć po podkład matujący, przy cerze bardziej suchej – radzi sobie fluid o dodatkowym działaniu nawilżającym.

Kolor podkładu najkorzystniej sprawdzać na na nadgarstku. Jeśli fluid nam odpowiada, spytajmy o darmową próbkę. Jeśli natomiast tester ma pompkę, śmiało przetestujmy go na twarzy.

Poza tym, warto mieć dwa fluidy – w okresie letnim jesteś ciemniejsza, w czasie zimy skóra jest bledsza. Z łatwością dobierzesz fluid do zmieniającej się cery, jeśli będziesz miała dwa odcienie, które możesz ze sobą miksować w różnych proporcjach.

Reklamy